Odd avsluttet treningsleiren med seier

Odd avsluttet onsdag sitt treningsopphold i La Manga med 3-0-seier over østerrikske Wattens, som spiller i nest øverste divisjon i hjemlandet.

Tross flere store Odd-sjanser var kampen målløs til pause, men innbytter Torgeir Børven trengte mindre enn et minutt på å gi Odd ledelsen i 2. omgang. Framspillet kom fra Joshua Kitolano.

Elbasan Rashani doblet ledelsen i det 58. minutt etter selv å ha vunnet ballen høyt på banen, mens Espen Ruud fastsatte resultatet på en retur etter hjørnespark. Egil Selvik debuterte i målet etter overgangen fra Sandnes Ulf og holdt buret rent.

Holm-debut

Dagen etter 1-1-kampen mot russiske Rostov sendte Vålerenga-trener Ronny Deila 11 andre spillere på banen i Sotogrande og så dem slå 1.-divisjonslaget Kongsvinger 2-1. Fitim Azemi scoret begge målene.

Stortalentet Odin Thiago Holm, som nylig fylte 16 år, debuterte for Vålerenga og la opp til det første målet.

– Det var artig å komme utpå, kjenne på nivået og spille med de nye lagkameratene, sa Holm i et intervju på klubbens nettsted. Han forlater treningsleiren i Spania for å slutte seg til G16-landslaget som møter England, Brasil og Frankrike i en turnering i engelske Burton.

Thorstvedt-hattrick

I en treningskamp hjemme i Norge vant Viking 5-1 over Sandnes Ulf med tre scoringer av Kristian Thorstvedt.

Sandnes Ulf tok tidlig ledelsen ved Adrian Berntsen, men Thorstvedt utlignet fem minutter senere. Det sto 1-1 ved pause, men i annen omgang handlet det meste om eliteserielaget.

Zymer Bytyqi scoret ledermålet rett etter sidebytte, mens Thorstvedt økte til 3-1. Begge målene kom etter forarbeid av Tommy Høiland. Thorstvedt fullførte sitt hattrick med et langskudd før Bytyqi satte punktum.

(©NTB)